Zabieg MONOSHOCK - redukcja tkanki tłuszczowejCzy wiesz ze około 85% kobiet uskarża się na jedną z kilku form cellulitu? Często nawet szczupłe osoby, które uprawiają sport doświadczają ‘pomarańczowej skórki’.

Jeśli i ty nasz z tym problem i chcesz go zniwelować, to rozwiązaniem jest seria zabiegów urządzeniem MONOSHOCK, czyli redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowejujędrnienie ciała. 

Urządzenie MONOSHOCK to unikalna terapia antycellulitowa niwelująca główne mankamenty estetyczne ciała: cellulit oraz wiotkość skóry.  To rewolucyjne, dające spektakularne efekty połączenie dwóch sprawdzonych technologii o udowodnionej skuteczności – monopolarnej radiofrekwencji oraz fali akustycznej o ukierunkowanej energii.  Zsynchronizowane dostarczanie energii cieplnej i mechanicznej powoduje strukturalne zmiany w tkance, niezbędne do uzyskania szybkich i trwałych efektów w modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry.

Radiofrekwencja monopolarna to jednobiegunowa fala, docierająca głęboko do tkanki podskórnej, dzięki czemu oddziałuje na tkankę łączną oraz tłuszczową. Tkanka podgrzewana jest do temperatury 45-55°C, co prowadzi do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz zmniejszenia zapasów tłuszczu skumulowanego w komórkach tłuszczowych.

Fale akustyczne to fale uderzeniowe, które po przez wywoływanie wibracji w tkance powodują rozerwanie połączeń w błonie komórek tłuszczowych, skutkujące szybszym uwalnianiem i metabolizowaniem tłuszczu. Pobudzenie krążenia w obrębie skóry poddanej zabiegowi, powoduje szybsze usuwanie metabolitów oraz zwiększenie podaży tlenu i substancji odżywczych, które z krwią docierają do tkanek.

To jedyne urządzenie na rynku, które:

 • redukuje miejscową tkankę tłuszczową
 • remodeluje kolagen i stymuluje włókna kolagenowe
 • poprawia jędrność i elastyczność skóry
 • redukuje  i wygładza cellulit
 • przyspiesza aktywność metaboliczną

 

Obszary redukcji tkanki tłuszczowej

Zabieg wykonuje się na te obszary, które dotknięte są problemem cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także nierówności skóry i utraty elastyczności.

Zabieg Monoshock jest doskonałym sposobem rozwiązania problemu  utraty jędrności i wiotczejącej skóry. Sprawdza się na wiotki brzuch, na przykład po ciąży

Stosuje się na wiotką skórę ud, uda wewnętrzne, pośladki, boczki, ramiona, obszar wiotczejącej skóry nad kolanami.

Ile zabiegów Monoshock powinno się wykonać?

Zabiegi na ciało wykonujemy w serii zabiegowej, inaczej nie przynoszą pożądanego efektu. Ilość zabiegów Monoshock redukujących tkankę tłuszczową i cellulit zależy od zaawansowania problemów, jakie chcemy rozwiązać. Zazwyczaj zaleca się wykonie 4 – 6 zabiegów.
Zabiegi Monoshock wykonujemy jeden raz w tygodniu ze względu na intensywność zabiegu.

Jak przebiega zabieg redukcji tkanki tłuszczowej Monoshock

Przed pierwszym zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem, żeby ustalić oczekiwania zabiegowe i wyjaśnić wszystkie kwestie związane z zabiegiem.
Zabieg wykonywany jest na czystej skórze.
W pierwszej kolejności Kosmetolog mocuje na skórze elektrodę. Następnie na skórę na obszarze zabiegowym nakładany jest specjalny krem przewodzący. Następnie Kosmetolog przykłada głowicę do skóry i wykonuje okrężne ruchy na obszarze poddawanym zabiegowi. Głowica emituje fale radiowe i akustyczne.
Głowica jest cały czas w kontakcie z tkankami, rozgrzewa je, pobudzając procesy przebudowy wewnątrz skóry.
Pacjent podczas zabiegu odczuwa ciepło oraz drgania. Odczucia zabiegowe można porównać do masażu ciepłymi kamieniami. Pacjent w trakcie zabiegu odczuwa intensywne ciepło.
Zabieg trwa około 20 minut.

Przeciwwskazania do zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej:

 • ciąża i karmienie piersią
 • stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu
 • choroba nowotworowa: radioterapia
 • problemy z niewydolnością nerek i wątroby
 • metalowe implanty, rozrusznik serca
 • epilepsja
 • choroby serca i układu krwionośnego

Efekty zabiegu:

 • Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
 • Remodeling włókien kolagenowych
 • Poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • Redukcja cellulitu
 • Przyspieszenie aktywności metabolicznej i procesu lipolizy

Cena zabiegu MONOSHOCK zależy od tego czy jest to zabieg pojedynczy czy pakiet zabiegów. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty rekomendujemy zakup pakietu zabiegów.

Ilość zabiegów w serii: 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępie 7 dni.

Czas trwania zabiegu: 20 minut na jedną partię zabiegową (przód ud, tył ud, pośladki, brzuch, ramiona)