Sekret Zaffiro

Zapewne często zastanawiasz się – jak to możliwe, że niektóre kobiety wyglądają na wypoczęte, niby lata upływają im tak samo jak Tobie, a wyglądają jakby z każdym rokiem lepiej – młodziej.


W naszej ofercie posiadamy zabiegi wykonywane nowymi urządzeniami do niechirurgicznego i bezbolesnego thermoliftingu skóry twarzy i ciała.


Co to jest Zaffiro i jak działa?

Specjalna głowica zakończona szkłem szafirowym, które wzmacnia emisję światła podczerwonego prowadzi do efektu cieplnego skóry nazywanego termoliftingiem.


Podczas zabiegu uzyskujemy podgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, dzięki któremu włókna kolagenowe i elastyna, odpowiedzialne za napięcie skóry, zostają skrócone do ich pierwotnej długości.


Fibroblasty, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych są jednocześnie stymulowane do produkcji nowych, młodych włókien.

W Zaffiro mamy do czynienia z wielowymiarowym efektem liftingu, który przywraca skórze jej młodzieńczy wygląd w całkowicie naturalny, ale także spektakularny sposób.


Z wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzymać. Thermolifting Zaffiro likwiduje bowiem wszelkie objawy wiotczenia skóry twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki i podbródki. Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, usuwa i wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry. Zabieg Zaffiro niweluje także obwisłości skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających w wiekiem piersi.


Urządzenie, wykorzystywane podczas thremoliftingu, emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny skutkuje gwałtownym skurczeniem się skóry do pierwotnej długości. W efekcie zostaje ona zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już podczas zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona o około 30 proc. produkcja kolagenu daje efekt zwiększenia gęstości skóry, liftingu. Proces ten następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.


Działanie Zaffiro przebiega w trzech fazach po każdej aplikacji:

  1. Faza intensywnego mikro uszkadzania termicznego (48-72 godz.) – wstępny skurcz włókien kolagenowych, który natychmiastowo powoduje widoczny efekty lift (= wyprasowania) obszaru poddanego zabiegowi, przede wszystkim w odniesieniu do twarzy; fazie tej towarzyszą mikro-obrzęki niewidoczne dla oka oraz uwolnienie chemicznych substancji mediatorowych.
  2. Faza pomnażania się przez podział (trwająca od 3 do 4 tygodni) – polega na zaangażowaniu fibroblastów w produkcję nowych włókien kolagenowych (neo-kolagenogeneza).
  3. Faza ponownego ukształtowania włókien – to stopniowe zanikanie komórek zapalnych, całkowite ukształtowanie się i utrwalenie włókien kolagenowych, przy jednoczesnym wzroście siły napięcia oraz pojawieniu się nowych włókien elastyny, a co za tym idzie uzyskanie efektu naprężenia skóry oraz jej skutecznego odmłodzenia.

Zabieg thermoliftingu jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem usuwania zmarszczek. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Można wykonywać go bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.