Laser Alma Harmony Dye-VL posiada jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne. Jest to nieinwazyjna metoda służąca do likwidacji przebarwień skóry i zmian naczyniowych.
Energia wiązki światła przekazywana jest selektywnie tylko do wybranych miejsc jakimi są barwniki: hemoglobina (znajdująca się w małych zmianach naczyniowych) i melanina (odpowiadająca za plamy i przebarwienia). Dzięki temu zabieg jest efektywny, bezpieczny oraz stanowi minimalne ryzyko narażenia zdrowych obszarów skóry na naświetlenie.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach.
EFEKT ZABIEGU:
- Redukcja rumienia twarzy
- Leczenie trądziku różowatego
- Redukcja rozszerzonych naczynek
- Redukcja przebarwień
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM LASEROWYM
- Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy unikać przyjmowania witaminy A oraz ziół ( w szczególności dziurawiec, pokrzywa, bratek, czystek, skrzyp polny )
- Na 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (t.j Aspiryna, Nurofen, Ibuprofen, Diclofenak, Ketonal). Dopuszcza się stosowanie Paracetamolu i jego pochodnych ( np. Apap )
- Na 6 miesięcy przed zabiegiem nie należy przyjmować doustnych retinoidów
- Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania retinoidów miejscowych
- Zabieg może być wykonany minimum po 2 tygodniach od zakończenia antybiotykoterapii doustnej oraz miejscowej.
- Zabieg może być wykonany minimum po 2 tygodniach od wyleczenia wirusa opryszczki.
- Zabieg nie może być wykonany na skórę opaloną, zarówno po stosowaniu samoopalacza, dopóki opalenizna nie zniknie.
- Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać wykonywania zabiegów złuszczających zarówno mechanicznych, jak i chemicznych.
- Przed zabiegiem skóra nie może być podrażniona.
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?
Jeśli pacjent dostosowuje się do zaleceń lekarza efekt zabiegu jest trwały. Naczynka mogą pojawiać się w innych miejscach, nie objętych leczeniem.
JAK CZĘSTO MOŻNA WYKONYWAĆ ZABIEG?
W zależności od rezultatów każdej pojedynczej sesji i rozległości przebarwień oraz głębokości naczyń zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.
ZALECENIA I PROFILAKTYKA POZABIEGOWA:
Po zabiegu skórę należy dobrze nawilżać i przede wszystkim chronić przed promieniowaniem słonecznym stosując kremy z wysokim filtrem SPF.
- Na 2 tygodnie po zabiegu należy zaprzestać wykonywania zabiegów złuszczających zarówno mechanicznych, jak i chemicznych.
- Na 2 tygodnie po zabiegu należy zaprzestać wszelkich zabiegów kosmetycznych, dermatologicznych oraz z zakresu medycyny estetycznej bez konsultacji z lekarzem.
- Na 3 dni po zabiegu należy unikać rozgrzewania skóry. W tym czasie należy zaprzestać korzystania z sauny, gorących kąpieli, picia alkoholu oraz wysiłku fizycznego.
- Nie należy zdrapywać złuszczającej się skóry i strupków.
- Na kilka dni po zabiegu należy zachować wysoką higienę skóry oraz unikać basenu.
- Na 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać. Należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF 50
- Do momentu zniknięcia podrażnienia po zabiegu należy mocno chłodzić oraz nawilżać skórę.
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża
- cukrzyca
- epilepsja
- stany zapalne skóry
- opalona skóra, oraz stosowanie samoopalaczy
- choroby nowotworowe
- bielactwo
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających np: nagietek, dziurawiec, antybiotyki
- terapie retinoidami, steroidami, izotretoniną